ADIM ADIM GELECEKTE Biz?

Geleceği yeniden şekillendiriyoruz

1000
Bizi takip edenler
5
Eğitimcilerimiz
30
Öğrencilerimiz
18
Tamamlanan kurslar

“Tekerleği yeniden keşfetme çalışmayın, geliştirmeyi deneyin.”

Alp Eren DÖNBEKCİ Co-Founder

BİZ KİMİZ ?

Atölye Eskişehir, kümelatif bir şeklde hızla gelişen dijital dünyada, geleceklerini garantilemek istediğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize okullarda aldıkları eğitimi desteklemekle kalmayıp onları yarının dünyasına hazırlamak üzere geliştirilen çeşitli atölyelerimizle mevcut olan eğitim sisteminin dışında ilerici yani “inovatif bir eğitim” sunmaktadır.

Çocuklar hızla gelişen beyinleriyle etraflarında gördükleri her şeyi merak eder ve anlamlandırmaya çalışırlar.

Atölye Eskişehir ekibi olarak öncelikli amacımız gelişmekte olan çocuk ve gençlerimizi teknoloji ile hayatı harmanlayabilecekleri, hayallerine ulaşabilme cesaretini kazanabilecekleri, analiz ve problem çözme yeteneklerini geliştirebilecekleri, ilerici düşünme yetkinliklerine sahip gelişime açık çocuklar olarak yetiştirmektir. Bu ihtiyaç ve amaçlar doğrultusunda alanında tecrübeli mentorlarımız ve eğitimcilerimizle çok sayıda farklı materyal ve kurs programlarımızla, yenilikçi öğrenme modellerini çocuklarla atölye Eskişehir olarak buluşturuyoruz ve onları geleceğe taşıyoruz.

Atölye Eskişehir, çocukların sahip olduğu yaratıcılığını tetikleyen; onları düşünmeye, sorunları parçalayıp algoritmik düşünerek problem çözmeye, süreç odaklı çalışmaya ve merak duygusuna, öğrendiklerini proje şekline getirerek bir şeyler üretmeye iten, düşünüp tasarladıkları soyut projeleri somutlaştırarak hayata dökelbilen, dünyada STEM olarak bilinen Bilim (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) , Art (sanat), Matematik (Mathematics) öğretim tekniklerini kullanmaktadır.

DERSLERİ İŞLEYİŞ TARZIMIZ

Atölye Eskişehir, çocukların gelişen teknolojiyi takip etmeleri, geleceğin mesleklerine yön verebilmeleri ve kendilerini bu yönde geliştirilebilmeleri için Eskişehir’de bulunan bir karma atölyedir. Kodlama, robotik kodlama, elektronik, tasarım, 3 boyutlu yazıcılar gibi birbirinden değerli konuları ilgili yaş gruplarının seviyelerine uygun örneklerle anlatmakta ve deneyimleyerek öğrenme felsefesini temel edinmiştir. Çocuklar için kodlama, robotik kodlama, mobil oyun kodlama, 3 boyutlu tasarım ve modelleme, maker, STEM+A, yapay zeka, endüstri 4.0, ardinyo gibi alanlarında çocukların yetkinliğini arttırmak amacı ile hizmet etmektedir. Atölye Eskişehir kodlama ve robotik atölyesi olarak bünyesinde yüzlerce materyali ve çocukların gelişimine katkıda bulunacak araçları bulunduran alanında iddialı bir isimdir.

Atölye Eskişehir’i diğer atölye ve eğitim merkezlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri de haftalık ders takibi ve ebeveynlere ders içeriği ve kazanımlarla ilgili haftalık geri dönüştür. Velilerimizin aklı çocuklarında kalmaması, çocuğunun eğitim içeriğini, eğitim başarısını ve konulardaki eksiğini hafta hafta görüp, velilerimizin çocuklarına karşı farkındalıklarını arttırmak geliştirdiğimiz projemizin asıl amacıdır. Hafta ders içeriklerinin tekrarı neticesinde öğrencinin derste öğrendiklerini, online eğitim portalımızda kısa ödev ve görevlerini yerine getirerek tekrar ettirmek bizi diğer eğitim kurumlarından ayırıp çok daha yukarıda yerlere getirmektedir. Bunun yanında çocuklarıyla zaman geçirmek isteyen ama etkinlik bulamayan velilerimize, derslerimizin basitleştirilmiş tekrarları olan küçük aile etkinlikleri de vermekteyiz. Atölye Eskişehir olarak amacımız çocuklarınızı oyalamak değil, çocuklarınıza kalifiye bir eğitim verip onu geleceğe hazırlamak ve bununla beraber çocuklarınızın siz

ebeveynleriyle bağlarını sıkılaşmasını istemekteyiz çünkü eğitim ve başarı sadece mutlu olduğunuz ve taktir edildiğiniz zaman size mutluluk getirir.

Başarılı ve mutlu bir geleceğe Atölye Eskişehirle!

“İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir.”

Nicola TESLA